Dwa Sławy

Dwa Sławy

Dwa Sławy to łódzki duet stworzony w 2006 roku przez Jarosława „Astka” Steciuka oraz Radosława „Rado Radosnego” Średzińskiego.

Chłopaki zadebiutowali nielegalem „Dla sławy” w 2007 roku, który ukazał się nakładem oficyny 16 Wersów. Produkcja całości Astek. Na płycie gościnnie wystąpili Finker, Turi, Walles oraz Ras.

W grudniu 2010 roku ukazał się drugi nielegal formacji zatytułowany „Nieśmiertelna nawijka Dwusławowa”. Astek do produkcji wykorzystał bity francuskiego producenta 20Syl.

W kwietniu 2011 roku ukazała się trzecia płyta duetu „Muzyka kozacka”, wyprodukowana w całości przez Astka. Gościnnie wystąpili Cira, Turi oraz
Skorup. W lecie 2011 duet wystąpił na festiwalu Hip Hop Arena 2011, a pod koniec
roku, gościł na płycie PHFNG – Nie wiem co mnie tak porobiło chłopaku.

W listopadzie 2012 roku ukazał się pierwszy dostępny w powszechnej sprzedaży, a zarazem czwarty album duetu „Nie wiem, nie orientuję się”. Materiał został w całości wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez Marka Dulewicza. Gościnnie na płycie wystąpili skrzypek Maciej Strzelczyk i Jan Wyga. Płyta została wydana przez firmę Embryo Nagrania. Duet zagościł także na albumie Jana Wygi – Wyga.co w utworze „Malkontent, choleryk i łgarz”.

W 2014 roku Dwa Sławy dali szereg koncertów m.in. na festiwalach Balony nad Krosnem 2014, Południowy Rytm 2014 oraz Hip Hop Na Żywca 2014.

9 stycznia 2015 roku ukazał się piąty album duetu zatytułowany „Ludzie Sztosy”. Produkcja Marka Dulewicza oraz Jarka „Astka” Steciuka. Na płycie gościnnie wystąpili m.in. raper Quebonafide oraz wokalistka Kasia Grzesiek. Wydawnictwo Embryo Nagrania. Album dotarł do 7. miejsca listy najpopularniejszych płyt w Polsce. Formacja została nagrodzona nagrodą Sztosy 2014 za singiel „Ciężki zawód” pochodzący z tej płyty.

Galeria Dwa Sławy

Następna: SCHIZMA

Sponsorzy

Patroni medialni